Kuidas töötab fotodünaamilise LED-teraapia meetod?

Vigastuse, põletiku või vananemise mõjul kaotavad naharakud oma aktiivse uuenemisvõime. Valguskiirguse teatud lainepikkuste mõjul toimub naharakkudes energia taaslaadimine, eralduvad aktiivsed tsütokiinid ja stimuleeritakse rakulisi immuunsusreaktsioone.

Milliseid värve kasutatakse fototeraapias?

Igal valgusteraapia lainete spektril on spetsiifiline toime.

Punane spekter (620 nm) – kollageeni tootmise stimuleerimine. Punase spektri valguslained tungivad kõige sügavamale nahka, suurendavad vereringet ja ainevahetust, stimuleerides uute veresoonte kasvu ja kollageeni tootmist naha elastsuse tagamiseks. Neid omadusi kasutatakse vananeva naha jaoks ja akne ravis (aknejärgsete armide ennetamiseks). Punased lained mõjuvad ka nahale rahustavalt, reguleerivad rasu tootmist, ahendavad poore, soodustavad MNF-i tootmist – looduslikku niisutusfaktorit ning suurendavad naha võimet säilitada niiskust sügavates kihtides. Punase spektri mõju rosaatsea ravis on kliiniliselt kinnitatud.

Oranž spekter (600 nm) – vanuse laigud. Oranži spektri valguslainetel on nahka detoksifitseeriv, immunomoduleeriv ja taastav toime. See valgusteraapia spekter on näidustatud “väsinud” atoonilise naha raviks, pärast haigusi, päikese käes viibimist, suitsetajate nahale.

Roheline spekter (530 nm) – veresooned. Sellel rohelisel lainepikkusel on rahustav toime ärritunud, punetuse kalduvale nahale.

Sinine spekter (470 nm) – akne. Sinise spektri valguslained tungivad kõige vähem sügavale ja neil on võimas põletikuvastane toime nahale. Fototeraapia sinisel spektril puuduvad ultraviolettkiirguse mõju negatiivsed aspektid. See on eriti näidustatud noorukitele, tumedale nahale ning tavapärase madala efektiivsusega akneravi puhul, nii noortel kui ka täiskasvanutel. Selle pikkusega valguslainetel on väljendunud antibakteriaalne toime, mis mõjutab otseselt akne propionobakteritele, vältides uusi akne ägenemisi, ja mille efektiivsuse võib võrreldama BPO-ga (bensoüülperoksiid), kuid ilma ärritava toimeta.

Kollane spekter (567-589 nm) – taastumine. See sobib naha “poleerimiseks” – muudab selle pehmeks ja siledaks.<

Valge valgus (510-810 nm) – stressivastane. Sellel on kehale lõõgastav ja rahustav toime.

Näidustused kasutamiseks:

♥ Akne

♥ Ülitundlik nahk

♥ Rosaatsea

♥ Naha enneaegne vananemine

♥ Vähenenud nahatoon

♥ Vanuse laigud

♥ Juuste väljalangemine

♥ Venitusarmid

♥ Ekseem, dermatiit, psoriaas

♥ Pikaajalised mitteparanevad nahahaavad ja haavandid

Kasutamise vastunäidustused:

Ø Kilpnäärme funktsiooni suurenemine

Ø Pahaloomulised kasvajad

Ø Tuberkuloosi aktiivne vorm

Ø Pigmendi metabolismi rikkumine (porfüüria)

Ø Valgustundlikkust suurendavate ravimite võtmine

Ø Südame-veresoonkonna haigused dekompensatsiooni staadiumis

Ø Järsk kõhnumine

Ø Epilepsia (impulss-fototeraapia režiimi jaoks)

Ø Autoimmuunsed nahahaigused.

Ø Rasedus

Ø Südamestimulaatorite olemasolu

Tulemused ja ohutus

Fotodünaamiline LED-teraapia mõjub nahka elustavalt tänu valguslainetele, mis välistavad kudede kuumenemise ja kokkupuute kahjulike ultraviolettkiirtega.

Selle ravimeetodi ohutus isegi kõige tundlikuma naha puhul on tõestatud paljudes kliinilistes uuringutes.

Valgusteraapia nähtavalt taaselustab väsinud ja tuhmi naha juba pärast lühikest seanssi (15-20 minutit).

Seda saab kasutada aastaringselt kui mitteinvasiivne ravimeetod ja sellel puuduvad negatiivsed protseduurijärgsed tagajärjed (punetus, koorumine, verevalumid jne). Valgusteraapia mõju on märgatav juba pärast esimest seanssi ning ravikuur annab pikema tulemuse.